V SOUČASNÉ DOBĚ HRAJEME :

Markéta Schartová: Rozum a štěstí
premiéra 14.5.2015, dosud se hraje
podrobnosti naleznete zde

Jakub Kolár: Pokoje s tchyněmi
premiéra 23.4.2015, dosud se hraje
podrobnosti naleznete zde

O.Henry: Poctiví společníci
Projekt byl realizován za podpory Městského úřadu Benešov
Podrobnosti naleznete zde

Lumír Kubátko: Podhorský penzion
Projekt byl realizován za podpory Městského úřadu Benešov
Podrobnosti naleznete zde

Francois Campaux - Josef Pšenička: Kdo to asi přišel ( podle hry Někdo zvoní )

Hrou KDO TO ASI PŘIŠEL chceme připomenout závažný problém naší společnosti - rozvodovost. Na příběhu úspěšného podnikatele, který si vytváří svůj životní sen mimo vlastní rodinu, v úsměvné komedii probíhá boj již skoro dospělých dětí Petra a Lucie za udržení celé rodiny. V jejich úsilí jim nepřímo pomáhá nejen otcova milenka, ale i babička. A když nakonec přijde i podnikatelova manželka, je o zábavu potaráno. A že všechno dobře dopadne? Ano. V našem divadelním příběhu určitě. Ale v životě?
To, že rodina je základ státu, řekl už dávno kdosi daleko moudřejší. My Vám můžeme říci je jedno: Dobře se bavte a buďte na své protějšky.....

Představení je vhodné pro dospívající mládež a dospělé.
Délka představení cca 120 minut, hraje se s jednou přestávkou.
Projekt byl realizován za podpory středočeského kraje a Městského úřadu Benešov
Podrobnosti naleznete zde

Yves Jamiaque: Pan Hamilkar

Yves Jamiaque napsal příběh „smutného hrdiny“, který si chce za peníze vytvořit iluzi rodinného a přátelského kruhu. V mnohém je tato hra varováním v dnešní uspěchané „managerské“ době. V rovině psychologického dramatu, který obsahuje i výrazné prvky absurdity se dozvídáme jak takové jednání může končit. Podobné pokusy o umělé city jsou předem odsouzeny k nezdaru.
Hra PAN HAMILKAR je tak hořkou komedií o lásce, o nebezpečné hře s lidskými city, o lži a předstírání. Do komické a zároveň mrazivé hry proniká stále víc a víc skutečný život a reálné emoce postav až se nakonec ukáže jak „hra“ změní životy všech.

Hudbu pro toto představení složil, zahrál a také provedl mastering Jan Rejhon. Je to jeden z členů dua "Hořké kafe". Jan Rejhon také úzce spolupracuje s divadelním souborem Jiřího Voskovce v Sázavě ( první hudbu pro divadlo napsal ke hře bratří Čapků "Ze života hmyzu" ).

Představení je vhodné pro dospívající mládež a dospělé.
Délka představení cca 120 minut, hraje se s jednou přestávkou.
Projekt byl realizován za podpory středočeského kraje a Městského úřadu Benešov a Nábytek servisu s.r.o.
Podrobnosti naleznete zde

Lewis Carroll: Alenčiny rošády

Pohádkový příběh - ALENČINY ROŠÁDY vznikl na základě knížky Lewise Carrolla "Alenka za zrcadlem".
Dramatizaci provedl profesionální dramaturg a scénárista Karel Červenka, který je velkým obdivovatelem Carrollových příběhů. Dokonce tak velký, že první dramatizaci provedl již před lety ve svém domácím loutkovém divadle pro nejblišší přátele.
Hudbu pro toto představení složil František Šesták, který se, bohužel, premiéry nedožil. Je to týž "dvorní skladatel", který nám připravil hudbu i k pohádce "Líný Honza".
Představení je vhodné pro děti od 6 let - první stupeň ZŠ.
Délka představení cca 45 minut, hraje se bez přestávky.
Projekt byl realizován za podpory středočeského kraje a Městského úřadu Benešov.
Podrobnosti naleznete zde

Josef Pšenička: Líný Honza
na motivy ladových Nezbedných pohádek
Divadelní hru“Líný Honza“ jsem napsal na motivy "Nezbedných pohádek" Josefa Lady možná právě proto, že když jsem byl sám ještě kluk, způsob jak Lada dokázal krásně poplést známou pohádku se mi velice líbil.
Doufal jsem, že by takto popletená pohádka mohla pobavit děti i dnes, v době počítačových her, videa a televize.
Při dramatizaci pohádky jsem myslel i na dospělé – tedy ty, kteří si na ladovy popletené pohádky vzpomínají a své děti do divadla doprovázejí.
Možná si někdo řekne – proč "Líný Honza"? Jenom se válí na peci, nic kloudného nedělá, o nic se nesnaží a štěstí i úspěch přijdou za ním. "To nabádáš, pane autore, naše děti aby nic nedělaly, nic se neučily?" Omyl.
V pohádce našeho Honzíka srazí z pece, tedy ze světa krásné zahálky a nic nedělání, energická princezna ranou žezlem přes zadek. Je to jenom pohádka. Legrace. Pobavení pro děti. A ve skutečnosti?
Kolik dospělých se snaží pro své potomky – nebo dokonce pro sebe – zajistit takovou pohodlnou pec? Ale co pak? Princezny se žezlem jsou jenom v pohádce.
Délka představení cca 50 minut, hraje se bez přestávky.
Podrobnosti naleznete zde